Wpływ masek na cienkie włosy

Zdrowe i piękne włosy podkreślają wizerunek nowoczesnej kobiety. Błyszczące i zadbane kosmyki to dowód na to, że są zdrowe. Jeśli włosy są naturalnie gęste, a właściciel ma ich dużo, to jest to wielkie szczęście. Ale niestety nie wszystkie panie mogą pochwalić się luksusowymi włosami.

Co powoduje, że włosy stają się cienkie?

 • Dziedzictwo. Jeśli kobieta miała cienkie włosy od urodzenia, najprawdopodobniej jest to uwarunkowane genetycznie, dlatego tylko odpowiednia i pełna pielęgnacja pomoże w takiej sytuacji poprawić stan pasma.
 • Regularne korzystanie z urządzeń termicznych i grzewczych. Jeśli to jest przyczyną przerzedzenia włosów, konieczne jest ograniczenie ich stosowania do najbardziej nagłych przypadków. Nie częściej niż raz w tygodniu należy suszyć włosy suszarką do włosów, a także prostować je żelazkiem. Jeśli nie możesz się obejść bez tych urządzeń, to na przykład podczas kręcenia loków można je zastąpić lokówkami z gumy piankowej.
 • Brak troski i jej irracjonalność. Ważne jest, aby przejrzeć cały zestaw produktów do pielęgnacji włosów, które mają zastosowanie do włosów, wybierając dokładnie taką linię, która najlepiej odpowiada problemowi cienkich i łamliwych włosów. Procedurę nakładania domowej maski do włosów należy przypisać pielęgnacji loków. W przypadku cienkich włosów takie produkty stosuje się co najmniej 2 razy w tygodniu.
 • Wysoka temperatura powietrza. Gorąca woda i powietrze to główne przyczyny przerzedzania się loków, dlatego profesjonaliści nie zalecają spłukiwania i mycia włosów gorącą wodą. W tym celu konieczne jest używanie wyłącznie ciepłej wody. Dodatkowo warto ograniczyć dawkę promieniowania ultrafioletowego na włosy, zakładając nakrycie głowy.
 • Agresywne procedury salonowe. Dla wielu kobiet sekret pięknych włosów tkwi w wizycie u fryzjera, gdzie w procesie obróbki loków wykorzystywane są roztwory chemiczne, które nadają im zewnętrzny połysk. W takim przypadku wewnętrzna struktura włosa ulega zniszczeniu. Ważne jest, aby przynajmniej przez chwilę móc obejść się bez przesiewania, farbowania, trwałej ondulacji, podkreślania, rzeźbienia, laminowania i innych procedur. Do salonu można przycinać rozdwojone końcówki tylko raz w miesiącu.
 • Choroby. Włosy, podobnie jak papierek lakmusowy, są w stanie odzwierciedlić wszystkie zmiany zachodzące w ludzkim ciele, dlatego dość często loki stają się cieńsze, ponieważ wszystkie siły ciała przeszły na dotknięty narząd. Aby wykluczyć ten powód, warto pomyśleć o poddaniu się kompleksowemu badaniu lekarskiemu. W takim przypadku szczególną uwagę należy zwrócić na przewód pokarmowy i układ nerwowy.
 • Żywienie frakcyjne. Eksperci radzą kobietom o cienkich włosach przemyśleć własną dietę, uporządkować schemat picia, a także ograniczyć się do spożywania słonych, smażonych i tłustych potraw.
 • Posiadanie złych nawyków. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem byłoby rzucenie palenia, ale z uwagi na to, że nie każdy może to zrobić, warto przynajmniej spróbować ograniczyć liczbę wypalanych dziennie papierosów.
 • Awitaminoza. Jeśli loki stają się przerzedzone jesienią lub latem, przyczyną tego jest elementarny brak witamin, które można uzupełnić, jedząc codziennie świeże jagody, owoce i warzywa. Warto też stale robić maseczki na bazie witamin na cienkie włosy.
 • Naruszenie układu nerwowego. Aby uchronić włosy przed wypadaniem, warto minimalizować ilość stresujących sytuacji, przeżyć i nerwic. Możesz także umówić się na wizytę u psychologa lub poddać się leczeniu antydepresantami.

Odmiany domowych masek na cienkie włosy

 • Z płatkami owsianymi. 5-6 łyżek płatków owsianych lub płatków owsianych należy dokładnie zmielić i rozcieńczyć w ciepłej wodzie. Dodaje się tam również 2-3 łyżki oleju migdałowego i kilka kropli ulubionego eteru. Rezultatem będzie jednorodna gęsta masa, którą należy nałożyć na loki, pozostawiając na głowie od 30 do 60 minut. Takie maski na cienkie włosy zmywa się ciepłą wodą podczas używania szamponu. Jeśli maska ​​owsiana została przygotowana ściśle według przepisu, w krótkim czasie wzmocni loki. Dodatkowo, dzięki płatkom owsianym, gdy dotkniesz swoich włosów, możesz poczuć, że stały się grubsze i mocniejsze. Ten rodzaj maski zaleca się stosować co najmniej 2 razy w tygodniu.
 • Z chlebem żytnim i miodem. 4 kromki chleba żytniego należy namoczyć w gorącym wywaru z ziół. W takim przypadku możesz użyć takich ziół jak: pokrzywa, rumianek, kora dębu. Jeśli nie można stworzyć wywaru ziołowego, chleb zalewa się przegotowaną wodą. Ta mieszanina musi mieć czas na zaparzenie, a następnie przekształcenie jej w jednorodną masę. Do powstałej kleiku dodaje się 1 żółtko jajka i 1 łyżkę stopionego miodu. Ważne jest, aby jajko nie dodawać do gorącej masy. Takie maski na cienkie włosy nakłada się na głowę i starzeje przez pół godziny. Dzięki tej masce cienkie i osłabione włosy zostaną wzmocnione.

 • Z gliną. Jest w różowej glince, która zawiera takie przydatne substancje, jak magnez, żelazo i cynk. Ale głównym składnikiem jest silikon, który będzie działał wzmacniająco na cienkie włosy. Glinę rozcieńcza się wodą w stosunku 1:1. Do powstałej mieszaniny dodaje się dowolny olej kosmetyczny. Ten rodzaj maski wciera się w cebulkę głowy i rozprowadza na całej długości włosów. Czas ekspozycji tego produktu wynosi 30 minut, po czym maskę zmywa się ciepłą wodą. Dla większego efektu spłucz włosy wodą mineralną. Ten rodzaj maski można stosować raz w tygodniu. Pomoże wzmocnić włosy, czyniąc je bardziej wytrzymałymi, a także doda im objętości i naturalnego blasku.

Woda mineralna jako pomocnik dla cienkich włosów

Woda mineralna to wspaniały środek na problematyczne loki, a co najważniejsze, ten składnik jest bardzo dostępny dla każdego, ponieważ taką wodę można kupić w każdej aptece. Możesz użyć wody mineralnej jako odżywki po każdym myciu, a wtedy będziesz mógł zauważyć, jak loki zaczęły ożywać.

Ponadto taka pielęgnacja nadaje się również do włosów suchych na końcach i przetłuszczających się u nasady. Może wydawać się, że taki zabieg jest zbyt prosty, ale nasyci włosy wszystkimi niezbędnymi składnikami mineralnymi i natychmiast napełni je życiodajną mocą. Włosy zyskają siłę i zdrowie.

Fryzura dzika na krótkie włosy (19 zdjęć)

Loki na długie włosy z grzywką (30 zdjęć)