Stopka do strzyżenia dla średnich włosów: podstawy wykonania

Fryzura Boba od dawna jest jedną z najpopularniejszych wśród kobiet w każdym wieku. Istnieje wiele modyfikacji tej fryzury, dzięki którym jest prawie uniwersalna. Jednym z kreatywnych pomysłów jest stworzenie stopniowanej karetki na średnich włosach. Ta fryzura nie wymaga od stylisty specjalnych umiejętności, ale aby osiągnąć idealny efekt, warto wziąć pod uwagę cechy wyglądu kobiety, stan jej loków i kilka innych ważnych punktów.

Stopniowane niuanse tworzenia fryzury typu bob

Fryzura bobowa z podziałką dla średnich włosów, zdjęcie, z której prezentują nas magazyny kosmetyczne, powstaje na czystych, lekko wilgotnych włosach. Jednocześnie część potyliczną należy warunkowo podzielić na 5 tak zwanych poziomych poziomów strzyżenia. Najczęściej najwyższy punkt to poziom 2,5 centymetra, zaczynając od czubków uszu.

Po zamocowaniu pasm na górze możesz zacząć przycinać włosy od krawędzi. Odbywa się to zaczynając od tyłu głowy. Im bliżej przodu są pasma boczne, tym dłuższe powinny być włosy z tyłu z tyłu głowy. Każde pasmo jest cięte pod ostrym kątem do góry. Po zakończeniu takich manipulacji włosy układa się. Jednocześnie ważne jest, aby zobaczyć gładką strukturę, która daje przejście od krótkich pasm do wydłużonych. Potem pozostaje tylko przyciąć włosy po bokach.

Powinna być stopniowana w formie stopniowanej karetki. Zdjęcia na średnich włosach z nią potwierdzają, że klasyczny bob jest zawsze podstawą tej fryzury. Górne pasma są najczęściej krótsze niż dolne, a końce odcinków są obrabiane nożyczkami do przerzedzania. Różne techniki projektowania tej fryzury sugerują różnorodność: od surowości i zwięzłości po młodzieńczy, jasny styl.

Stopniowane cechy tworzenia wydłużonej karetki strzyżenia

Długie pasma są słusznie uważane za najpopularniejszy rodzaj tej techniki strzyżenia. Pasuje do przedstawicieli o prostych i lekko pofalowanych pasmach, ale kręcone włosy nie powinny być poddawane tworzeniu wydłużonej, stopniowanej karetki, ponieważ później będzie to długa i bolesna droga do stylizacji włosów.

Długość przednich pasm, a także kąt cięcia może być dowolna. Niektóre tworzą przejście przednich pasm w niezwykłych jasnych odcieniach.

Tylne pasma można znacznie skrócić, jak w przypadku fryzury typu bob z podziałką do wewnątrz. W ten sposób nadadzą objętości włosom z tyłu głowy i piękny kształt fryzury.

Zdjęcie

Stopniowane opcje bobu dla kobiet o średniej długości włosów

  • Kare na nodze. Ta stopniowana karetka do średnich włosów, zdjęcie, które nie mogą się powstrzymać, ma wydłużone loki z przodu, ale rodzaj „obramowania” z tyłu. Taka elegancka i arystokratyczna opcja fryzury podkreśla dokładność i subtelność długiej szyi. Dziewczyny z szeroką, krótką lub niezbyt piękną szyją nie powinny preferować tej fryzury. Manipulacje z grzywką podczas tworzenia tej fryzury są zróżnicowane, ale ważne jest, aby przestrzegać kilku zaleceń dotyczących kształtu twarzy. Dziewczyny o kobiecym owalnym kształcie twarzy mogą spokojnie wybrać dla siebie kwadrat na nodze.
  • Kare z grzywką. Kobiety o wydłużonym, wąskim kształcie twarzy mogą preferować kwadrat z prostymi i łukowatymi, bujnymi lub podartymi grzywkami. Trójkątna twarz jest idealna do takiej fryzury, ponieważ pasuje do niej nie tylko każdy rodzaj grzywki, ale z tego powodu owal twarzy mięknie. Ważne jest, aby zrozumieć, że ukośne grzywki są dość wszechstronne, a jeśli wybierzesz odpowiednią długość i gęstość, taki projekt może stać się ozdobą każdej twarzy.
  • Kare z wydłużeniem przednich pasm. Taki wydłużony kwadrat z podziałką pomoże wizualnie zawęzić twarz. Fryzura, której zdjęcie jest w Internecie, przenosi wszystkie akcenty na skronie. Loki z tyłu głowy można skrócić, a kosmyki na czubku głowy starannie zmielić zachowując objętość. Ta odmiana fryzury boba jest preferowana w przypadku prostych lub kręconych pasm. Kręcone włosy można przyciąć z wydłużeniem, ale efekt będzie tylko nieznacznie zauważalny.
  • Podwójna karetka. Kobiety, które mają cienkie i niezbyt gęste włosy, mogą obejrzeć zdjęcie fryzury, na której tworzony jest stopniowany bob z podwójnym cięciem. Dla takiej fryzury charakterystyczne będzie głębokie podstawowe przerzedzenie, które pozwoli dodać fryzurze blasku, jednocześnie zachowując jej zwiewność. W tej sytuacji kosmyki nie będą leżeć płasko, a stylizacja okaże się dość dynamiczna i mobilna. Ten rodzaj fryzury zwykle uzupełnia grzywka, której długość i kształt mogą zależeć od budowy włosów i stylu kobiety.

Podwójna fryzura dla średnich włosów (22 zdjęcia)

Strzyżenie Aurora na krótkie włosy (25 zdjęć)