Maska jajeczna do włosów wzmacniająca i powiększająca loki

Zwykłe jaja kurze będą doskonałymi pomocnikami w walce o piękno włosów. Tak przydatny produkt można łatwo kupić w każdym sklepie, ale efekt ich użycia będzie zależał od wielu czynników. Jajka od dawna wykorzystywane są w tworzeniu terapeutycznej maseczki do włosów. Ten produkt ma wszystko, czego potrzebujesz, aby przyspieszyć wzrost loków, a także zaopatrzyć cebulki w przydatne substancje.

Zasady przygotowania dowolnej maski do włosów z jajek

 • W maskach najlepiej używać domowych jaj kurzych. Jaja do tworzenia kompozycji włosów muszą mieć temperaturę pokojową, dlatego będą musiały zostać wcześniej wyjęte z lodówki. Ten produkt ubija się trzepaczką lub blenderem, aż pojawi się jednorodna masa.
 • Maseczkę z jajka nakłada się na osuszone ręcznikiem lub całkowicie suche włosy. Przygotowana kompozycja nie powinna spływać z głowy.
 • Maseczki tego typu nakłada się najpierw na skórę głowy, a dopiero potem na całą długość włosów. Taki domowy środek wciera się tylko kolistymi ruchami palców. Czesanie loków z maską to grzebień z rogiem lub drewnianymi zębami.
 • Po nałożeniu maski jajecznej na włosy należy założyć na głowę plastikowy czepek i ogrzać go ciepłym ręcznikiem. Czas ekspozycji na maskę może wynosić od 15 do 40 minut.
 • Zmyj włosy z maski lekko ciepłą wodą. Jest to konieczne, aby jajka się nie zwijały.
 • Lepiej spłukać włosy po zmyciu maski jajkiem do włosów z naparem z rumianku. Jeśli kobieta ma niesuszone włosy, do płukania można użyć wywaru ziołowego z dodatkiem soku z cytryny. Aby to zrobić, na 1 litr ciepłej wody potrzebujesz maksymalnie 1 szklanki wyciśniętego soku z cytryny.
 • Aby leczyć zniszczone włosy, maskę jajeczną trzeba będzie nakładać dwa razy w tygodniu. Pełny cykl takiego leczenia to 12 zabiegów.
 • Jeśli chcesz uniknąć nieprzyjemnego zapachu po masce na włosach, musisz usunąć folię z żółtka, które jest uważane za źródło zapachu. Aby to zrobić, białko będzie musiało zostać oddzielone od żółtka za pomocą lejka. W takim przypadku żółtko należy dokładnie wypłukać pod bieżącą wodą, a tym samym uwolnić od filmu.
 • Nie należy zapominać, że białko może koagulować w temperaturze 60 stopni, dlatego składniki maski można podgrzać tylko do 40 stopni.
 • Kiedy po raz pierwszy używasz maski do włosów z jajek, koniecznie przetestuj reakcję alergiczną. W tym celu na skórę za uchem nakłada się mieszankę masek i starzeje się przez 15 minut. Jeśli po nałożeniu maski nie ma pieczenia i zaczerwienienia, kompozycję można bezpiecznie stosować do włosów.
 • Aby nie zmniejszać skuteczności działania maski, do jej przygotowania konieczne jest użycie nie więcej niż 3 składników.
 • Jeśli dodasz do maski koniak lub wódkę, będziesz musiał spłukać ją wywarem z kwiatów lipy.
 • Jeśli nie lubisz zapachu składników tworzących maskę, powinieneś dodać do niej kilka kropel ulubionego olejku eterycznego.

Skuteczne maseczki do włosów na bazie jajek

Przeciwłupieżowy. 2 świeże żółtka należy dokładnie wymieszać z kilkoma łyżkami soku z cytryny, dodając do kompozycji kilka kropel olejku łopianowego. Ten rodzaj maski dobrze się miesza i dopiero potem można ją nakładać na własne loki. Czas ekspozycji takiej maski do włosów wynosi 30 minut. Po tym czasie kompozycję spłukuje się z głowy zakwaszoną wodą.

Wzmacnia strukturę włosów. Na dwa świeże żółtka pobiera się taką samą ilość łopianu i oleju rycynowego. Te składniki należy wymieszać z płynnym miodem, 1 łyżką koniaku i niewielką ilością drożdży. Ta mieszanina jest podgrzewana na ogniu, mieszana i nakładana na włosy. Taką maskę będziesz musiał nosić na głowie przez 2 godziny.

Do tłustych włosów jajecznych. 2 żółtka należy wymieszać z 1 łyżką alkoholu lub wódki i lekko rozcieńczyć wodą. Takie maseczki do włosów z jajkami nakłada się tylko na czyste włosy i zmywa wodą. Maska tego typu doskonale poradzi sobie z produkcją nadmiaru sekretów łojowych.

Do odbudowy włosów. Mocny wywar z rumianku miesza się z białkiem jaja. Mieszaj te składniki przez 5 minut. Nie odbywa się to bardzo szybko, aby masa się nie pieniła. Możesz nakładać tę maskę na głowę każdego dnia. Po zabiegu ważne jest, aby spłukać włosy wodą, można nawet zimno. W takim przypadku mycie włosów szamponem nie jest tego warte.

Do regulacji pracy gruczołów łojowych. Do 2 mieszanych żółtek dodaj 1 łyżkę soku z cytryny, a także 2 łyżeczki oleju łopianowego. W razie potrzeby kobieta może zastąpić olej łopianowy olejem rycynowym. Utrzymanie takiej maski na głowie zajmie pół godziny.

Męskie fryzury z Dagestanu (20 zdjęć) ✂Do wzrostu włosów

Długie rude włosy (28 zdjęć)