Koniakowa maska ​​do włosów: prawdziwe recenzje

Koniak to królewski napój o subtelnym, upojnym aromacie. Napój ten można nie tylko wypić, ale także wykorzystać w postaci wspaniałego produktu kosmetycznego do włosów. Ten składnik masek jest w stanie rozgrzać skórę głowy, poprawić krążenie krwi, zwiększyć funkcje ochronne organizmu, aktywować wzrost, przywrócić pasma, a także je wzmocnić, chroniąc je przed wypadaniem. Przy ciągłym stosowaniu maski brandy loki mogą stać się lśniące.

Ważne zasady używania koniaku do włosów

 • Aby przygotować mieszankę koniakową na włosy, należy używać wyłącznie produktów wysokiej jakości, ponieważ tanie podróbki zawierają zwykle dużo substancji szkodliwych dla włosów.
 • Przed nałożeniem maski koniakowej na włosy zdecydowanie należy spłukać głowę, a następnie lekko ją wysuszyć.
 • Aby maska ​​z koniakiem przyniosła pozytywny efekt, ważne jest, aby po nałożeniu na głowę zaizolować włosy. Aby to zrobić, potrzebujesz czapki wykonanej z polietylenu i ciepłego ręcznika.
 • Podczas mieszania składników maski koniakowej lepiej użyć kąpieli wodnej. Aby to zrobić, wszystkie składniki, z wyjątkiem koniaku, są podgrzewane i mieszane zamieniane w jednorodną mieszaninę. Dopiero po takich manipulacjach do masy wlewa się alkohol.
 • Maskę koniakową zmywa się wodą bez dodatku detergentów. Jedynym wyjątkiem są kompozycje oleiste lub miodowe, ponieważ nie są one łatwe do zmycia z głowy. Aby to zrobić, musisz użyć łagodnego szamponu.
 • Zaleca się płukanie włosów po nałożeniu na nie maski koniakowej za pomocą wywarów ziołowych. Ten pachnący płyn sprawi, że Twoje włosy będą bardziej lśniące.
 • Przebieg stosowania takich masek nie przekracza 10 zabiegów, ale jeśli konieczne są wielokrotne manipulacje, lepiej zrobić sobie przerwę na miesiąc. Świadczą o tym liczne recenzje. W każdym przypadku skuteczna jest maska ​​do włosów z koniakiem.

Najskuteczniejsze maseczki do włosów z brandy

 1. Do włosów zniszczonych. Proszek żelatynowy należy zalać mlekiem lub wodą. Po pęcznieniu masy pojemnik z nią jest wysyłany do łaźni wodnej. Gdy żelatyna całkowicie się rozpuści, należy schłodzić mieszaninę i wlać roztrzepane żółtko do ciepłego płynu. Na koniec dodaje się koniak. Takie maski z koniakiem do włosów, których recenzje są imponujące, nakłada się na włosy, równomiernie na nie rozprowadzając. Taka maska ​​​​koniakowa zmywa się 15 minut po nałożeniu. Do płukania najlepiej używać nalewki ziołowej.
 2. Przeciwłupieżowy i na porost włosów. Najpierw zmielona kawa parzona jest przegotowaną wodą i lekko schładzana. Wsypuje się tam również zmiażdżone jajko. Na ostatnim etapie przygotowania maski musisz dodać koniak. Ta mieszanka jest trzymana na głowie przez około 35-40 minut. Recenzje tej maski mówią, że po takich manipulacjach nie tylko fryzura otrzyma pożądaną objętość i będzie świecić zdrowiem, ale także nie będzie potrzeby lokalnego zabarwiania zamka. Zaleca się stosowanie takiej maski do włosów dla kobiet o brązowych włosach.
 3. Aby wzmocnić korzenie. Proszek musztardowy miele się w ciepłej wodzie, a do mieszanki wlewa się śmietanę i zmielone żółtka. Po dodaniu soku z aloesu do maski masę należy lekko podgrzać. Najpierw taką masę koniakową nakłada się na skórę głowy, po czym rozprowadza na całej długości włosów. Ta mieszanka utrzymuje się na włosach przez około 40 minut. Jeśli pojawi się lekkie nieprzyjemne uczucie pieczenia, maskę zmywa się przed określonym czasem.
 4. Przeciw wypadaniu włosów. Używając trzepaczki, musisz dobrze ubić jajko i wlać do niego brandy. Taką maskę należy nałożyć zarówno na włosy, jak i na skórę głowy. Na głowie taka maska ​​nie starzeje się dłużej niż 30 minut. Częstotliwość tych manipulacji wynosi 2 razy w tygodniu.

Czy istnieje efekt masek koniakowych?

Pozytywny efekt przy stosowaniu koniaku i masek do włosów obserwuje się we wszystkich przypadkach, ale stopień wyniku zawsze zależy od objętości napoju alkoholowego. Jeśli maska ​​do włosów z koniakiem, której recenzje znajdują się w Internecie, została stworzona z dodatkiem innych składników, efekt będzie krótkotrwały. Dodatkowo będzie polegał jedynie na wizualnej poprawie kondycji włosów. Efekt takich masek można zobaczyć po 2-3 zabiegach.

Jeśli koniak został użyty jako główny składnik maseczki kosmetycznej do włosów, wówczas efekt maski na pasemkach jest głębszy. Ponadto dostarczany jest wynik długoterminowy. Pozytywny efekt w tym przypadku obserwuje się po 1 zabiegu.

Wodospad fryzury na krótkie włosy (11 zdjęć)

Debiut fryzury na długie włosy (22 zdjęcia)