Jakie skuteczne maski do włosów z oliwy z oliwek można stworzyć?

Od czasów starożytnych kobiety używały oliwy z oliwek dla piękna loków. Maska do włosów z takim składnikiem została przez nich stworzona, aby leczyć i przyspieszać wzrost włosów. Pomimo tego, że minęło dużo czasu, oliwa z oliwek nie straciła na popularności, a dziś jest wykorzystywana w różnych dziedzinach: gotowaniu, kosmetyce, medycynie. W medycynie ludowej produkt ten jest stosowany w leczeniu łamliwości, wypadania włosów i włosów przekrojowych.

Oliwa z oliwek w maskach do włosów: jaka powinna być?

Naturalny, nierafinowany produkt przyniesie kosmykom wiele korzyści. W sklepach oliwa z oliwek prezentowana jest w ogromnym asortymencie, dlatego konieczna jest umiejętność czytania etykiet. Tak więc za najbardziej naturalny i użyteczny produkt uważa się produkt, na którego etykiecie znajduje się oznaczenie „Dziewica”. Ponadto w sprzedaży jest oliwa z oliwek, która może zostać poddana wstępnej obróbce. Jest oznaczony słowem „Wyrafinowany”. Oczyszczony olej nadaje się do zabiegów kosmetycznych, ale ma mniejszą zawartość składników odżywczych. Jeśli chodzi o tańszą wersję tego olejku, na jego etykiecie można przeczytać napis „Pomace” i jest on zrobiony z wytłoków. Możesz użyć takiego produktu, ale nie musisz oczekiwać efektu masek na jego bazie.

Oliwa z oliwek do zabiegów musi być świeża, dlatego należy zwracać uwagę na okres pakowania i przechowywania. Po otwarciu pojemnika na olej produkt należy zużyć w ciągu miesiąca. Jeśli kupujesz oliwę z oliwek do włosów, od razu powinna powstać maseczka na jej bazie. Konieczne jest przechowywanie otwartej butelki z takim produktem w ciemnym i chłodnym miejscu i nie wolno jej zamrażać.

Kryteria nakładania oliwy z oliwek na włosy

 • Zanim zaczniesz używać nowej maski nie zapomnij o testach na reakcje alergiczne, ponieważ pozwala to uniknąć wielu kłopotów.
 • Przed przygotowaniem kompozycji leczniczej na włosy warto wlać odpowiednią porcję oliwy z oliwek i podgrzać ją nieco kąpielą wodną. Ważne jest, aby nie przegrzać produktu. Powinno być przyjemnie ciepło. Oprócz oliwy z oliwek konieczne może być podgrzanie innych składników, takich jak miód. Nie rób tego w jednym pojemniku i mieszaj. Każdy składnik masek do włosów jest podgrzewany osobno, a dopiero potem mieszany i ubijany mikserem lub blenderem.
 • Przygotowaną kompozycję nakłada się na całą długość włosów, nie zapominając o części u nasady i końcówkach. W dzisiejszych czasach istnieją przepisy na przygotowanie maseczek do włosów na bazie ukierunkowanej oliwy z oliwek. Na przykład kompozycję eliminującą łupież nakłada się tylko na korzenie.
 • Po nałożeniu maski na głowę należy ją zaizolować. Tak więc efekt zabiegu stanie się bardziej wyraźny. Aby to zrobić, musisz przykryć zebrane włosy polietylenem, a następnie owinąć je czymś ciepłym: szalikiem, ręcznikiem, czapką.
 • To, jak długo trzeba utrzymać kompozycję na głowie, zależy od zastosowanego przepisu. Tak więc, jeśli pasma są podatne na wysuszenie, nałożona na nie czysta oliwa z oliwek zmywa się po 8-10 godzinach. Ta procedura w domu jest zwykle wykonywana w nocy.
 • Aby ułatwić zmycie oliwy z oliwek, zaleca się pierwszy raz nałożyć piankę na suche włosy. Aby to zrobić, szampon wlewa się do wilgotnych dłoni i ubija z niego piankę. Ponadto, bez zwilżania włosów, piankę nakłada się na nie i dokładnie rozprowadza. Następnie szampon można zmyć, a włosy ponownie umyć w zwykły dla nich sposób. Nie należy stosować odżywki po masce, ale można spłukać włosy wywarem z rumianku.
 • Częstotliwość takich zabiegów będzie zależeć od stanu zamka. Do pielęgnacji włosów maseczki z oliwą z oliwek można wykonywać co dwa dni, a w celu zapobiegania problemom z lokami – raz w tygodniu. Pełny cykl takich procedur może wynosić od 10 do 15 sesji. Po tym następuje krótka przerwa.

Maski z oliwy z oliwek: przepisy na włosy

 1. Maska na porost włosów. Aby stworzyć taką maskę z oliwy z oliwek do włosów, wyciska się i filtruje sok z cytryny. Ważne jest, aby nie pozostały w nim kawałki miazgi. Na każde 2 łyżki podgrzanej oliwy z oliwek pobiera się 5 mililitrów soku z cytryny i ubija miksturę. Takie narzędzie nakłada się wzdłuż przedziałów i rozprowadza na pasmach.
 2. Maska odżywcza. Do przygotowania takiej maski można użyć drożdży suszonych lub prasowanych. Pół szklanki mleka podgrzewa się do 40 stopni i rozpuszcza się w nim 10 gramów drożdży i pół łyżeczki cukru. Następnie należy poczekać, aż na powierzchni maski pojawi się piana. Następnie wprowadza się tam 2 łyżki podgrzanej oliwy z oliwek i 1 żółtko. Kompozycja jest ponownie dobrze ubita.
 3. Maskować część włosów. Tego typu kompozycję przygotowuje się z żelatyny, żółtka jaja i octu jabłkowego. Ocet do takich celów jest wyłącznie naturalny i niesmakowy. 1 łyżkę żelatyny należy zalać połową szklanki wody, aby proszek puchnął. Ponadto, aż kryształy żelatyny całkowicie się rozpuszczą, mieszaninę ogrzewa się. Ważne jest, aby kompozycja nie zagotowała się. Następnie osobno należy podgrzać 2 łyżki oliwy z oliwek i wymieszać z żelatyną, żółtkiem jaja i łyżką octu. Taką maskę do włosów z oliwy z oliwek nakłada się tylko na długość włosów, bez wcierania jej w cebulki.
 4. Maska do włosów łamliwych. Do takiej maski pobiera się pół dojrzałego awokado, miażdży blenderem i miesza z 2 łyżkami podgrzanej oliwy z oliwek. Jeśli włosy są bardzo długie, to kompozycję można przygotować z całych owoców, zwiększając ilość olejku.
 5. Maska do włosów przetłuszczających się. Aby oliwa z oliwek nie obciążała i tak już tłustych pasm, należy dodać do niej sok z cytryny i koniak. Podgrzany olej miesza się z koniakiem w stosunku jeden do jednego, po czym do każdej łyżki powstałej mieszanki dodaje się łyżeczkę odcedzonego soku.
 6. Maska ujędrniająca. Będziesz musiał przygotować taką maskę za pomocą musztardy i miodu. Aby to zrobić, 2 łyżki musztardy wlewa się gorącą wodą, aby kompozycja miała konsystencję kremu. Następnie oliwa z oliwek jest podgrzewana i mieszana z masą musztardową. Do kompozycji trzeba będzie dodać miód, który jest podgrzewany w osobnym pojemniku.

Krótkie fryzury na całą twarz (24 zdjęcia)

Czapka do strzyżenia na długie włosy (30 zdjęć)