Fryzury DIY dla średnich włosów: pokaż i ucz

Kobiety o długich i średnich włosach codziennie stają przed zadaniem, jak szybko i bez specjalnych umiejętności zawodowych wykonać stylizację na pasmach, aby fryzura była stylowa i oryginalna. Należy pamiętać, że średnie włosy to doskonała baza do tworzenia zarówno swobodnych stylizacji, jak i skomplikowanych fryzur na wakacje. Istnieje kilka ważnych sekretów, które pozwolą Ci stworzyć fryzurę, która nigdy nie wyjdzie z mody, ale będzie wyglądać kreatywnie. Wzorami takiej stylizacji są fryzury oparte na tkaniu warkocza, ogona, koka, bouffantu, loków czy loków.

Fryzury codzienne i wieczorowe dla średniej długości: krok po kroku

  • Koszyk 5 warkoczy. Ten rodzaj fryzury „zrób to sam” dla średnich włosów powstaje poprzez rozłożenie pasm na 5 identycznych części: dwie od góry i trzy od dołu. Pasma na górze będą musiały zostać zamocowane przed końcem dolnego elementu, a każdy z trzech dolnych powinien być spleciony. Z utworzonych warkoczy będziesz musiał owinąć kosz, mocując go niewidocznym. Warkocze można układać i przeplatać ze sobą na wiele sposobów. Najważniejsze jest, aby zaufać swojej intuicji i marzyć, a wtedy wynik na pewno Cię zadowoli. Z górnych pasm warto wykonać tkanie w postaci dwóch niezbyt ciasnych warkoczy, które oprawią głowę i staną się kreatywnym zakończeniem tej fryzury. Zapewni to piękną kompozycję. W razie potrzeby możesz uzupełnić tę stylizację o spinki do włosów, ozdobne spinki do włosów lub świeże kwiaty.
  • Kok wolumetryczny i holenderski warkocz. W przypadku tej fryzury zrób to sam dla średnich włosów najpierw musisz oddzielić włosy z boku i zapleść odwrócony francuski warkocz, wiążąc go elastyczną opaską. Z pozostałych pasm tworzony jest dolny ogon. Warto z niego zbudować wiązkę, używając „pączka” lub skarpetki. Wolna część warkocza będzie musiała owinąć pakiet, mocując go spinkami do włosów lub ukradkiem.

Zdjęcie

Opcje tworzenia „kolca” dla średnich włosów jako sposób na transformację

Klasyczna wersja tego tkania jest łatwa do wykonania. Aby to zrobić, trzy równe pasma są rozdzielone na czubku głowy i splecione naprzemiennie z luźnymi włosami, najpierw po prawej, a potem po lewej stronie. Warkocz tego typu zaplata się do momentu splecienia wszystkich włosów, a na koniec warto stworzyć splot zwykłego warkocza i związać go gumką.

„Rybi ogon” to tkactwo, podczas którego włosy dzieli się na 2 główne części. Spośród nich będziesz musiał wziąć cienkie pasma i na przemian przeplatać się ze sobą.

Francuskie warkocze wodospadowe są idealne do gęstych i kręconych włosów. Taki warkocz jest tkany wzdłuż czoła, zaczynając od strefy skroniowej, jak zwykły kłosek, tylko pasma są dodawane nie po prawej i lewej stronie, ale od dołu i od góry. W momencie, gdy są splecione, dolne pasmo powinno pozostać luźne i nie wplecione w warkocz. W ten sposób luźne włosy pozostaną poniżej.

Włosy średnie i skręcone pasma: połączenie we fryzurze

Skręcone pasma, które następnie są składane w nieostrożną lub odwrotnie elegancką fryzurę, nie pozostawią żadnej kobiety obojętnej, ponieważ zawsze jest kobieca, modna i piękna. Istnieje kilka wariantów tworzenia takich fryzur dla średnich włosów własnymi rękami przy minimalnym czasie i materiałach.

Pierwsza metoda polega na stworzeniu fryzury w stylu greckim. Włosy podzielone na pół należy skręcić w 2 pęczki lub splecić w 2 warkocze. Następnie są połączone gumką z tyłu głowy. Jednocześnie końce włosów należy ostrożnie wkręcić we wgłębienie nad ogonem, jak torebkę, zabezpieczając je spinkami do włosów. Ta fryzura wygląda dość kreatywnie w obecności cienkiej obręczy lub obręczy wokół głowy.

Druga wersja tej fryzury sugeruje skręcenie 2 pasm w wiązki i mocowanie ich za pomocą spinek do włosów lub spinek do włosów. Ważne jest, aby to zrobić, aby włosy pozostały luźne.

Trzecia wersja tej fryzury polega na stworzeniu dużej liczby wici o w przybliżeniu tej samej grubości, która zostanie arbitralnie przymocowana z tyłu głowy własnymi rękami. Fryzury dla średnich włosów, których zdjęcia są w Internecie, mogą być bałaganiarskie, ale jeśli przypniesz włosy dużą oryginalną spinką do włosów, otrzymasz dość niezwykłą i romantyczną opcję.

Loki w stylu retro ze średnimi włosami

Podobnie jak w przypadku wszystkich fryzur retro, kobieta będzie musiała trochę majstrować. Mimo to takie fryzury zrób to sam dla średnich włosów, których zdjęcia są imponujące, są łatwe do stworzenia. Aby stworzyć taką stylizację, będziesz potrzebować niewidocznych, spinek do włosów i bandaża.

Najpierw musisz wybrać duże pasmo włosów przy czole. Z tego trzeba uformować huk, który należy dźgnąć. Reszta włosów zwija się w duże loki. Ważne jest, aby robić to stopniowo, aby wszystkie pasma były dobrze nawinięte. Możesz również użyć utrwalacza. Pozwoli to na lepsze trzymanie loków.

Następnie warto przekręcić grzywkę. Aby to zrobić, za pomocą lokówki skręca się do wewnątrz i jest niewidoczny, aby nie były widoczne. Ostatnim krokiem we fryzurze jest użycie bandaża, który owija się wokół głowy.

Zimowe maseczki do włosów sprawią, że Twoje włosy będą piękniejsze i zdrowsze

Najlepsze opcje stylizacji krótkich włosów